Měřicí princip

Bourdonova trubice

Bourdonova trubice je trubice eliptického průřezu stočená do kruhového oblouku. Jeden konec je spojen se vstupem tlaku a druhý uzavřen a spojen přes převodové ústrojí s ukazatelem na stupnici. Při působení tlaku má trubice tendenci se narovnávat a eliptický průřez změnit na kruhový. *zdroj Wikipedie

Eugène Bourdon

Historie se začala psát roku 1832, kdy francouzský fyzik, hodinář a inženýr Eugène Bourdon zakládá v Paříži firmu Bourdon a specializuje se na výrobu přístrojů na měření tlaku. V roce 1849 přihlašuje patent na první manometr s bourdonovou trubicí a začíná tyto manometry vyrábět. Výroba manometrů Bourdon je později v roce 1964 přenesena do městečka Vendôme poblíž Paříže, kde probíhá dodnes. Bourdon je v současné době jedna z mála firem vyrábějících bourdonovy trubice z kvalitní nerezové ocely. Mezi neoblíbenejší celonerezové manometry ze současné nabídky Bourdon patří přístroje s označením MEX3, MEX5 a MEX8.

Inovace originálních manometrů Bourdon

Inovace jsou neustálou výzvou pro průkopníky, kteří jsou ochotni prozkoumat nové oblasti. Stejně jako Eugène Bourdon byl průkopníkem své doby, tak i firma Bourdon vidí v každé nové situaci příležitost objevovat, rozvíjet a inovovat. Výrobní závod ve francouzském městě Vendome zmodernizoval tradiční technologii výroby manometrů a používá komplexní systém kontroly kvality, která je rozhodujícím faktorem pro použití manometrů v náročných odvětvích, jako jsou plynárenství a petrochemie. Systém dokumentace a sledování výroby se u společnosti Baumer nazývá BTrace, což znamená „Baumer Traceability System“. BTrace popisuje metodu řízení zakázek, která kombinuje úplnou kontrolu kvality s přístupem lean manufacturing a zákazníkům přináší přidanou hodnotu v podobě cenové efektivity, vysoké spolehlivosti a plné dohledatelnosti výrobků.

Produkty

Bourdon MEX3

Celonerezový průmyslový manometr DN 63

Bourdon MEX5

Celonerezový průmyslový manometr DN 100

Bourdon MEX8

Celonerezový průmyslový manometr DN 160